tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Cildinizi İçten Besleyin

Ne yersen o’sun. Hep duyduğumuz ama bir o kadar da doğru bir cümle. Cildimizin bakımını yapmak, iyi temizlemek, güzel bir nem desteği sağlamak çok önemli. Ancak cildimizi içten beslemek en önemlisi. Cildinize faydalı olacak 5 besini sizin için araştırdık.

1. Greyfurt: C vitamini cilt için çok güçlü bir antioksidandır dolayısıyla cilt yaşlanmasıyla güçlü bir şekilde savaşır. Ancak C vitamini insan vücudunda doğal olarak sentezlenmez dolayısıyla beslenmeyle almak önemlidir. Greyfurt günlük C vitamini ihtiyacının tamamına yakınını karşılar. Sadece dikkat etmekte fayda var, uzmanlar antibiyotik kullanırken greyfurt tüketimini önermez.

2. Zerdeçal: İçerdiği polifenol sayesinde cilt için gerekli üç faydalı antioksidan maddenin sentezlenmesinde rol alır. Cildin kolajen üretimini destekler ve cilt elastikiyetinin artmasına yardımcı olur.

3. Yeşil elma: Cilt için çok faydalı olan yeşil elma içeriğinde bir çok vitamin ve mineral barındırır. Cildin sıkı, sağlıklı ve canlı görünmesine yardımcı olur.

4. Bitter çikolata: Tabi ki ölçüyü kaçırmamak şartı ile. Kakao çok güçlü bir nemlendiricidir, İçeriğindeki polifenol sayesinde cilt kırışıklıklarına karşı adeta savaş açar. Her gün az bir miktar bitter çikolata cildin sağlıklı görünümüne yardımcı olur.

5. Somon: Yağlı balıklar içerdiği yüksek miktarda D2, D3 ve Omega 3 sayesinde cilt kurumasının ve sarkmasının önüne geçer. Cildin sağlıklı ve parlak görünümüne yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın