tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Bu Haftasonu Kendinize Katabileceğiniz 5 İyi Alışkanlık

1. İyi bir uyku. Hafta içi toplantılar, yetiştirilmesi gereken işler derken uykunuzu iyi alamıyor olabilirsiniz. Ancak sağlıklı ve verimli bir hayat için günde ortalama 7 saat uyku çok önemli. Uyku problemi yaşıyorsanız, yatmadan önce yastığınıza veya buhurdanlığınıza bir kaç damla lavanta yağı damlatmak size uykuya geçmede yardımcı olur.

2. Cildinize kaybettiği nemi geri verin. Soğuk hava cildimizi kurutur ve kırışmaya daha meyilli hale getirir. O yüzden bu mevsimlerde cilde nem sağlamak çok önemli. Bu haftasonu bol su için hatta bunu alışkanlık haline getirin. Bunun yanında güzel bir nem maskesi cildinizin ihtiyacı olan nemi kazanmasına yardımcı olur.

3. Meditasyon yapın. Bunu kabul edebiliriz; şehir hayatı oldukça stresli ve yorucu. Trafikte, iş hayatımızda veya sokakta gün içinde çeşitli olumsuzluklarla karşılaşıyoruz ve bunlar zihnimizi yoruyor. Meditasyon hiçbir şey düşünmeden zihnimizi dinlendirmek için bize pratikler sunar ve bu sayede zihnimizi boşaltıp dinlendirmeyi amaçlar. Bunun için çeşitli youtube kanallarından, uygulamalardan veya kitaplardan yardım alabilirsiniz.

4. Sosyal medya kullanımınızı azaltın. Sosyal medyayı gerçekten seviyoruz ancak maalesef bir çoğumuz burada gereğinden fazla zaman geçiriyoruz. Üstelik cihazların yaydığı ışığın cildimizin yaşlanmasını hızlandırdığı bir gerçek. Yatmadan en azından yarım saat önce sosyal medyayı bırakmak hayatınıza katacağınız güzel bir alışkanlık.

5. Kendinizi sevin ve bunu hatırlatın. Bazen kendimize karşı oldukça acımasız olabiliyoruz. Eşsiz ve özel olduğunuzu unutmayın. Aynaya bakın ve her yönünüzü sevdiğinizi kendinize hatırlatın. Doğrularınız, yanlışlarınız, hatalarınızla bir bütün halinde çok güzelsiniz.

Bir Cevap Yazın