tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Cildiniz İçin Yapabileceğiniz 5 İyi Şey

1. Bol su için. Yeni doğan bir bebeğin vücudunun %75’i su iken bu oran hücrelerimiz yaşlandıkça azalıyor. Vücudumuza gün içinde ihtiyacı olan suyu sağlamak sağlığımız için çok önemli. Ayrıca cildimizin sağlığı, ihtiyacı olan neme ulaşabilmesi için yeterli miktarda su içmek şart.

2. Yastık kılıfınızı düzenli olarak değiştirin. Tüm gece üzerinde uyuduğumuz yastıkta zaman içinde bakteri oluşması kaçınılmaz. Bu da zamanla cildinizdeki gözeneklerin tıkanmasına siyah nokta ve sivilce oluşumuna sebep olabilir. Ortalama 2-3 günde bir yastık kılıfınızı değiştirerek bakteri oluşumunun önüne geçebilirsiniz.

3. Makyajınızı temizlemeden uyumayın. Gün içerisinde yüzümüz zaten yeterince toz, kir ve makyaja maruz kalıyor. Bu yüzden cildimizin yenilenme sürecinin hızlandığı uyku sırasında cildimizin temiz olması çok önemli. Makyajınızı uyumadan mutlaka çıkarın ve cildinizi güzelce temizleyip nemlendirin.

4. Her gün mutlaka güneş kremi kullanın. Evet kışın bile. Güneşten gelen zararlı ışınlar cildimizin yaşlanma sürecini hızlandırır ve cilt için çok zararlıdır. Bu yüzden cildi yaz kış güneş ışınlarından korumak çok önemli.

5. Doğal içerikli ürünler kullanın. Doğa cildimiz için faydalanabileceğimiz kocaman bir kütüphane. Kreonatura olarak bu kütüphaneden her gün en iyi ve en doğru şekilde nasıl yararlanabileceğimizi araştırıyor ve ürünlerimizi buna göre tasarlıyoruz. Cildiniz çok değerli, ona güzel ürünlerle bakmak cildiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri.

Bir Cevap Yazın